Paredz kārtību, kādā pagarināt nodokļu parādu samaksas termiņus un atlaist soda naudas

Ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē (VSS) tika izsludināts Finanšu ministrijas (FM) sagatavots noteikumu projekts par kārtību, kādā pagarināt nodokļu parādu samaksas termiņus un atlaist uzkrātas soda naudas par savlaicīgu nodokļu nenomaksāšanu.

Noteikumu pieņemšanas iemesls lielais nodokļu parādu apjoms – šī gada sākumā nodokļu parādu apmērs pārsniedza jau 900 miljonus latu. 174 tūkstoši latu jeb 19.3% no šīs summas veidoja nokavējuma nauda. Jāpiebilst, ka , ka šī gada sākumā kā potenciāli atgūstami no šīs summas tika vērtēta tikai nepilna puse - nodokļu parādi 396 tūkstošu latu apmērā.

Jaunais noteikumu projekts paredz, ka Valsts ieņēmumu dienestam (VID) būs tiesības pagarināt nodokļu samaksas termiņu no pašreiz maksimālajiem 18 mēnešiem līdz 60 mēnešiem, ņemot vērā nodokļu parāda apjomu, kā arī pēc pamatparāda un 10% soda naudas nomaksas, dzēst nokavējuma naudu, un 90% soda naudas. Tiek uzskatīts, ka šādi atvieglojumi palīdzēs uzņēmējiem pārvarēt finanšu un ekonomiskās krīzes radītās grūtības.

Nodokļu atbalsta pasākumā varēs piedalīties tie nodokļu maksātāji, kuriem ir nodokļu parādi, kas radušies laikā līdz 2010. gada 1.septembrim un līdz iesnieguma iesniegšanas brīdim nav samaksāti. Saskaņā ar VID datiem, uz šādu atbalstu varētu pretendēt aptuveni 110 000 nodokļu maksātāji.

VSS izsludinātais noteikumu projekts paredz kārtību, kādā īstenot nodokļu atbalsta pasākumu, savukārt šā gada maijā MK akceptēja pašu nodokļu atbalsta pasākuma likumprojektu, kas paredz vienreizēju nokavējuma naudas un 90% soda naudas dzēšanu tiem nodokļu maksātājiem, kas līdz noteiktam brīdim samaksā nodokļu pamatparādu un 10% ar to saistītās soda naudas.

Šādi atvieglojumi stāsies spēkā tikai tad, ja tos apstiprinās Saeima un tiem piekritīs Eiropas Komisija, jo šāds pasākums tiek uzskatīts par valsts atbalstu komercdarbībai, kas ietekmē konkurenci kopējā Eiropas tirgū.

Avots: http://bizness.delfi.lv/